ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Εν όψει της εορτής των Χριστουγέννων, η Ενορίας μας, θα διανείμει σε αναξιοπαθούντες αδελφούς μας και τις οικογένειες τους, εορταστικά δέματα που θα περιλαμβάνουν διάφορα τρόφιμα, αναγκαία για την καθημερινή σίτιση τους.

Για την πραγματοποίηση αυτής της δράσης, θα απαιτηθεί η συγκέντρωση των παρακάτω τροφίμων.

ΕΙΔΟΣ

Κοτόπουλα κατεψυγμένα Φασόλια Γάλα εβαπορέ
Μανέστρα Ντοματοπολτός Ρύζι
Μακαρόνια Φακές Λάδι

Στην προσπάθεια αυτή, μπορούμε να βοηθήσουμε όλοι, προσφέροντας ότι μπορούμε, είτε σε είδος, είτε σε χρήματα.

Αυτή είναι ίσως η πιο σημαντική προετοιμασία μας μαζί με την εξομολόγηση, για να βιώσουμε ουσιαστικά τη μεγάλη αυτή Δεσποτική εορτή της Γεννήσεως του Χριστού μας.

Tα τρόφιμα παραλαμβάνονται κατ΄ αρχήν στο «Σπίτι Γαλήνης Χριστού» Περραιβού με Πολυμέρη από 09:00 έως 11:00 καθημερινά (πλην Κυριακής), καθώς και στον Ιερό Ναό Αγίου Κων/νου & Ελένης από τις 7.30 – 13.00 και από τις 17.00 – 19.30 καθημερινά.

Σε περίπτωση που κάποιος δε μπορεί για πρακτικούς λόγους να προσφέρει τα παραπάνω υλικά, αλλά επιθυμεί να καταθέσει χρήματα, το κόστος κάθε δέματος υπολογίζεται περίπου στα 35 €.

Όποιος επιθυμεί να προσφέρει χρήματα μέσω τραπέζης, μπορεί να καταθέσει το ποσό που επιθυμεί στους Τραπεζικούς Λογαριασμούς του Ιερού Ναού Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Βόλου:

Eurobank: GR0802600180000050100266800

Alpha Bank: GR2401403110311002002005926

Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα!

Με όλη μας την αγάπη

π. Καλλίνικος