ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΑΛΗΝΗΣ

Με τη Χάρη του Θεού για μια ακόμη χρονιά, η ενορία μας θα συνεισφέρει με αγάπη και αλληλεγγύη το καθημερινό φαγητό σε αναξιοπαθούντες αδελφούς μας, μέσω της λειτουργίας του ΣΠΙΤΙΟΥ ΓΑΛΗΝΗΣ το οποίο ανοίγει για τη νέα χρονιά τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2022.

Οι δυσκολίες όμως, οι ελλείψεις, καθώς και ο αριθμός των ανθρώπων που έχουν ανάγκη, συνεχώς αυξάνονται και επιβάλλεται η ενίσχυση του συσσιτίου σε εντατικούς ρυθμούς.

Πώς μπορείς να βοηθήσεις;

• Βοηθώντας εθελοντικά στην παρασκευή, ή στην διανομή του φαγητού.
  • «Αναλαμβάνοντας» ένα γεύμα «υπέρ υγείας ή υπέρ αναπαύσεως» προσφιλών σου προσώπων, φέρνοντας τα υλικά πού χρειάζονται για το συσσίτιο μιας μέρας.
  • Προσφέροντας τα χρήματα πού κοστίζει ένα γεύμα και εμείς θα αναλάβουμε να αγοράσουμε από αποθήκες τροφίμων, ό,τι χρειάζεται για το γεύμα.
  • Προσφέροντας χρήματα στον Ι. Ναό για τα πρωινά πού προσφέρουμε στα σχολεία για τα παιδιά.

Τηλέφωνα επικοινωνίας 24210 97385, 6947137302

• Ας προσπαθήσουμε να γίνουμε οι ιεραπόστολοι της διπλανής πόρτας αδελφοί μου, κι ας προσφέρει ο καθένας από το περίσσευμα της αγάπης του, ό,τι περισσότερο μπορεί, κάνοντας πράξη τη διδασκαλία του Χριστού και ζώντας μέσα στην οικογένεια της Εκκλησίας μας.
  • Κι ας μην ξεχνάμε ότι αύριο μπορεί να βρεθούμε κι εμείς σε δύσκολη θέση, περιμένοντας βοήθεια.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΓΑΛΗΝΗΣ

Να ξέρετε ότι με 1,5 € καλύπτεται η καθημερινή μερίδα φαγητού ενός συνανθρώπου μας.

EUROBANK: GR0802600180000050100266800

ALPHA ΒANK: GR2401403110311002002005926